Znajdziesz tutaj wszystkie materiały

Zapoznaj się z naszą biblioteką. Te darmowe materiały, to kompendium, którym chcemy się z Tobą podzielić. Każde z nich to wiele lat naszej pracy. Mamy nadzieję, że nasze szkolenia rolnicze okażą się przydatne!

Jak najlepiej przygotować mieszaniny opryskowe?

Pobierz nasz najnowszy biuletyn techniczny i bądź w pełni gotowy do nowego sezonu.

Jak plonowały w tym roku odmiany kukurydzy i słonecznika Nasiona Dalgety na platformach demonstracyjnych w różnych regionach naszego kraju?

Pobierzcie szczegółowe podsumowanie plonowania i sprawdźcie jakie wyniki osiągnęły poszczególne odmiany Nasiona Dalgety.

Jaka idea przyświeca AgriiDemo? Jakie wyniki osiągnęły poszczególne lokalizacje? Jaka jest skuteczność stosowania produktów biologicznych?

Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w szczegółowym raporcie z realizacji Agrii Demo 2023.

Jak uwolnić uwsteczniony fosfor w glebie?

Ile gospodarstw nie zastosowało nawozów fosforowych na jesień? Ile zamierza zaoszczędzić na nich na wiosnę? Kiedy można to zrobić? Czy fosfor musi być słabo dostępny? Czy można go uwolnić?

W materiale odpowiemy na powyższe pytania i więcej. Polecamy na wszystkich, którzy stosują fosfor.

Czy nawożenie, zwłaszcza azotem, staje się luksusem dla wybranych? Czy ceny nawozów azotowych kiedykolwiek ustabilizują się na akceptowalnym poziomie? Koszty nawożenia nie raz spędzają sen z powiek. Ponadto zmiany prawne w tym zakresie nie ułatwiają prowadzenia gospodarstwa. Jak zatem poradzić sobie w tej sytuacji? Jak ograniczyć koszty nawożenia bez straty w plonie?

 

Analiza gleby – makroskładniki i odczyn poprawiony

Niestabilna sytuacja na rynku nawozów, wysokie ceny zakupu, problemy z dostępnością. Taka jest rzeczywistość minionego sezonu 2022. Racjonalne stosowanie nawozów sprzyja również poprawie plonowania, jak i chroni środowisko naturalne, szczególnie wody gruntowe. Najgroźniejszymi są związki azotu oraz fosforu.